nejlepší články ze dne: 12. 06. 2021

Související články

Popáleniny: Jak je ošetřit?
 Popáleninou se rozumí poškození kůže a podkoží v různém rozsahu. Může jít o popáleniny způsobené horkým předmětem, působením ohně, elektrické popáleniny, ale i chemické poleptání či opaření.
zdroj: www.ordinace.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:22, zobrazit podobné
Spáleniny od slunce - jak je správně ošetřit
 K nejvážnějším dětským úrazům patří popáleniny a to i ty způsobené sluncem. Více než 90 dětí muselo být v letních měsících dokonce následkem tepla hospitalizováno, jak vyplývá z posledních statistik Ústavu zdravotnických informací. Popáleniny způsobené nadměrným sluněním se většinou dokáží zhojit samy, ovšem pokožka je teplá, bolestivá a červená. Na místě je proto dodržování správných zásad pobytu na slunci.
zdroj: www.ordinace.cz, přidáno 25.6.2016 v 07:21, zobrazit podobné
Homeopatická pomoc při drobných úrazech
 O prázdninách není o drobné úrazy, oděrky, podvrtnutí či zhmožděniny u dětí nouze. Měli bychom být schopni dítěti poskytnout účinnou první pomoc i ošetřit drobné poranění. K rychlému a spolehlivému zhojení pak může napomoci i homeopatie.
zdroj: www.ordinace.cz, přidáno 29.8.2018 v 10:21, zobrazit podobné
Zubní kaz lze ošetřit i bez vrtačky
 Od počátků vzniku stomatologie, až do dnešní doby, existovala jediná možnost, jak ošetřit zub napadený kazem – mechanickým odstraněním kazu vrtáním a následným vyplněním vzniklé kavity výplní. Moderní stomatologie však není odkázaná pouze na tento typ ošetření zubního kazu. K ošetření kazem napadených zubů lze použít i ozón.
zdroj: www.ordinace.cz, přidáno 22.3.2018 v 14:22, zobrazit podobné
Oči v létě: poškození sluncem, vážné úrazy, záněty nebo popáleniny z grilování
 Během letních měsíců ohrožuje zrak slunce, vítr, sinice i lidská moč ve vodě. To vše činí oči náchylnějšími k zánětům. Navíc jsou v tomto období častější vážná poranění očí.
zdroj: www.ordinace.cz, přidáno 11.7.2016 v 13:22, zobrazit podobné
7 tipů pro první letní pomoc
Odřená kolena, štípance od komárů nebo pády z kola? Pokud máte děti, v létě se podobným karambolům nevyhnete, i kdybyste se stavěli na hlavu. Víte, jak je co nejrychleji ošetřit?
zdroj: www.mladazena.cz, přidáno 30.7.2016 v 08:23, zobrazit podobné
Popáleniny: Které ošetříte sami a kdy volat záchranku? Pozor, mouka na ně nepomáhá!
O ošetření termálních popálenin toho bylo napsáno už mnoho – posypat místo moukou nebo se chytit za boltec ucha. A tak jsme si to ověřili raději u odborníků. Co jsme zjistili? Budete překvapeni.
zdroj: www.prozeny.cz, přidáno 13.4.2016 v 06:20, zobrazit podobné
TOPlist